Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5058
FAQ - Najczęstsze pytania
Zaznacz stronę
Czy po profesjonalnym wygłuszeniu samochód traci gwarancje?
Zdecydowanie nie! W trakcie wygłuszania nie ingerujemy w elektronike ani elektryke samochodu. Wygłuszenie dotyczy tylko elementów tapicerki, które są demontowane przez profesjonalny personel przy użyciu dedykowanych narzędzi. Po procesie wyciszenia wnętrze składane jest z taką samą(lub lepszą) dokładnością jak przez producenta. Dodatkowo prawa właściciela zabezpiecza wprowadzona w 2010 roku w UE dyrektywa GVO. 
Czy to prawda że samochód może po wyciszaniu przybrać nawet 100kg?

Wygluszenie polega na oklejeniu powierzchni w których pojawiają się rezonanse matami polimerowo-butylowymi. Następnie używa sie pianki komorowej otwartej, która waży już bardzo niewiele. Finalnie w trakcie procesu wygłuszenia samochód „przybiera” między 20/30 kg

Konkurencja chwali się wynikami 9-10 dB, a u was widzę średnio 2-4 dB !

Poziom głośności jest podawany w decybelach (dB). Jest to skala logarytmiczna, oznacza to że wzros lub spadek o 3 dB powoduje dwukrotną zmiane poziomu hałasu. Czyli obniżenie poziomu o 3dB = 2 razy mniejszy hałas w samochodzie! W naszych realizacjach podajemy zmiane poziomu obliczoną z 6 różnych pomiarów. Przy wyższych prędkościach różnica będzie bardzie większa. Wyniki podawane przez konkurencje są mało prawdopodobne, obniżenie poziomu hałasu o 9 dB równało by sie z 6 krotnym zmniejszeniem hałasu. Taki wynik możliwy jest tylko w przypadku samochodu dostawczego z gołą blachą, w samochodzie osobowym jest to niemożliwe.

Czy wyciszenie przegrody silnika wiąże się z demontażem deski rozdzielczej?

W przypadku wygłuszania przegrody silnika nie ma potrzeby demontażu deski rozdzielczej. Jest to operacja bardzo skomplikowana i czasochłonna i przez wzgląd na gwarancje pojazdu tego nie robimy. Wyciszenie wykonujemy demontując elementy pod deską rozdzielczą, co umożliwia nam wygłuszenie 60/70% ściany grodziowej.

Czy mogę liczyć na nienaganny montaż i demontaż el. wnętrza - teraz nic nie piszczy i nie trzeszczy przy tapicerkach?

Dzięki długoletniemu doświadczeniu wiemy w jaki sposób demontować i montować elementy wnętrza w taki sposób żeby ich nie uszkodzić. W sytuacji kiedy uszkodzony zostaje element montażowy(co zdarza się niezwykle rzadko) zostaje on wymieniony na nowy.

 

Czy operacja wyciszenia dachu jest niezbędna? Czy trzeba demontować podsufitkę by ją wykonać?

Wyciszenie dachu nie jest niezbędne gdyż nie jest on głównym źródłem hałasu w samochodzie. W większości przypadków takimi źródłami są: silnik, hałas zewnętrzny docierający przez drzwi, bagażnik z nadkolami tylnymi, nadkola przednie i klapa bagażnika. Są jednak sytuacje, gdzie konstrukcja samochodu sprawia że przez dach dociera do samochodu sporo szumów i hałasu. Wtedy zajmujemy się jego wyciszeniem. Proces ten nie jest możliwy bez ściągnięcia podsufitki, ale dajemy naszą gwarancje ze element nie zostanie uszkodzony. Dodatkową zaletą wygłuszenia dachu jest izolacja termiczna. Specjalna pianka którą stosujemy sprawia, że ciepło z samochodu nie ucieka na zewnątrz, a temperatura zewnętrzna nie dociera do środka.

W jaki sposób będę mógł sprawdzić efekt przeprowadzonej operacji wyciszenia samochodu?

Możemy zagwarantować że efekt będzie słyszalny już po przejechaniu pierwszych kilkuset metrów. Średni wynik wyciszenia to 3dB (2x ciszej niż przed wygłuszeniem) jest to więc zauważalna różnica. Każdy samochód który przyjeżdża na wygłuszenie jest badany specjalnym mikrofonem przed i po operacji. Wyniki oczywiście pokazujemy klientowi przy odbiorze samochodu.

W przypadku pytań bardzo prosimy o kontakt:

Skontaktuj się z nami